twojeemaus.pl


Efekty oczyszczania jelit są często szokujące!

Oto niektóre z pasożytów, których pozbywamy się  w czasie oczyszczania organizmu.
Większość widocznych na zdjęciach to tasiemce, które zalegały w jelitach.

Czy można być zdrowym, hodując przez lata w sobie coś takiego...? Oczywiście w badaniach kału czy kolonoskopii zazwyczaj nic nie wychodzi i na to nie wskazuje.

Nie mniejsze spustoszenia w organizmie powodują też częste(w opinii Pacjentów) glisty ludzkie, przywry wątrobowe, tęgoryjce dwunastnicy  i oczywiście owsiki u dzieci.




Zdjęcia z Colo-Vady, czyli niezwykle skutecznego programu oczyszczania organizmu.

Zapraszam po więcej informacji.


           


          


          


DIETA ZASADOWA (pH ) -  info  w pigułce dla super  leniwych:

(ujęcie praktyczne + elementy diety przeciwgrzybiczej)

 Najbardziej zakazane produkty:

  • coca cola, alkohol, kolorowe napoje, woda gazowana, kawa 
  • cukier pod każdą postacią(np. cukierki, ciastka, ciasta domowe, czekolady, słodzone napoje, soki,  lody, czipsy, galaretki słodkie )
  • biała mąka zwłaszcza pszeniczna (drożdżówki, pierogi, kluski, chleby)
  • drożdże
  • poprawiacze smaku wieloskładnikowe ,  np.  Vegeta, Kucharek, kostki rosołowe i wszystkie przyprawy z glutaminianem sodu 
  • słodkie mleko i słodka śmietana

 Produkty wskazane:

  • kasza jaglana, gryczana, ciemny ryż
  • warzywa (kapusta w każdej postaci - szczególnie kiszona, ogórki kiszone, kalafior, brokuł, buraki, cebula, czosnek, sałata, marchew, rzodkiew, rzepa, fasola, groch, pietruszka itp. ) 
  • zielona herbata, cytryna
  • przyprawy bez glutaminianu sodu jednoskładnikowe, zwłaszcza imbir, kurkuma, goździki, pokrzywa, cynamon cejloński , kozieradka, bazylia – pod koniec gotowania )

Produkty dozwolone (niedużo  i rzadko spożywać):

  • ziemniaki, kasza  owsiana, jęczmienna
  • pieczywo żytnie, orkiszowe, ryżowe, owsiane  na zakwasie lub chrupkie
  • ryby, mięso, jajka – jeśli nie są alergenem, można jajka spożywać często
  • kwaśne owoce – jabłka, grapefruity, kiwi, jagody, śliwki, mandarynki, truskawki, banany
  • oliwa z oliwek, olej kokosowy, masło bez dodatków, trochę kwaśnej śmietany
  •  jogurt naturalny z żywymi kulturami bakterii, sery – mało i sporadycznie

 

 Wskazówki ogólne:

  • nie popijamy przy jedzeniu (min. pół godziny przed jedzeniem lud 2 h po jedzeniu !)
  • generalnie unikamy tego, co słodkie(zakwasza organizm),a wybieramy to, co kwaśne, cierpkie, gorzkie, ostre (odkwasza i nie jest pożywką dla pasożytów)
  • jemy dużo dań gotowanych, np. kasze z warzywami, bigos, zupy warzywne  z wkładką mięsną- także na śniadanie lub kolację; wtedy unikniemy problemu braku pszenicznego chleba i dodatkowo nie będziemy wychładzać organizmu; można dodać do kasz  lekki sos np. mięsny  na kwaśnej śmietanie
  • zdrowe dania na słodko- np. kasza jaglana lub ciemny ryż z duszonymi jabłkami, powidłami bez cukru, cynamonem, placki jaglane
  • do zatrzepywania zup, panierek używamy mąki ryżowej
  • na początku dla dzieci  można minimalnie dosłodzić niektóre potrawy stewią
  • w jednym daniu nie powinno być więcej niż 5 składników (im prościej, tym zdrowiej)
  • staramy się, by w każdym daniu było min. 30% warzyw surowych, zatem np. kasza gryczana z sosem mięsnym + surówka z surowej marchwi+ gotowana brukselka
  •  do surówek używamy oliwy z oliwek (tłuszcz umożliwia  przyswajalność witamin)
  • tyjemy nie z tłuszczu i mięsa, ale  z węglowodanów (chleby, ciasta, kluski, chipsy) i cukru!
  • warto nie łączyć w jednym posiłku białek z węglowodanami, czyli np. szynki  z chlebem, ziemniaków z mięsem; łączymy węglowodany (kasze, chleb, ziemniaki )  z warzywami lub białko (mięso) z warzywami (dieta rozdzielna)

kasza jaglana jest wysoce zasadowa, dobra do dań na słodko- z owocami, nie łączymy jej z mięsem (lepiej ciemny ryż lub  kasza gryczana + mięso i warzywa)

Cztery kroki do zdrowia

FILOZOFIA ZDROWIA W CORAL CLUB - 4 KROKI DO ZDROWIA

Firma Coral Club proponuje koncepcję czterech podstawowych KROKÓW DO ZDROWIA, które stanowią gwarancję długiego, aktywnego i napełnionego po­zytywnymi emocjami życia.

Krok I: Napojenie organizmu

Woda to źródło życia na naszej planecie. Jakościowa woda - to podstawowy narzędzie pomagające przywrócić i wzmocnić zdrowie. Woda jest niezbędna dla każdej komórki naszego organizmu w ciągu całego naszego życia.

Tuż po urodzeniu organizm noworodka zawiera ponad 80% wody, organizm dorosłego człowieka do 70%. Centrum myśli intelektualnej - mózgowie - w 90% składa się z wody i jest bardzo wrażliwe na odwodnienie. Z wiekiem zawartość wody w organizmie zmniejsza się do 60-65%, czyli starzenie się to nic innego, jak proces utraty płynów przez organizm, zarówno pozakomórkowych  jak i wewnątrzkomórkowych.

Fizjologiczna norma spożycia płynów wynosi 30-40 ml/kg masy ciała w ciągu doby. Woda ma bardzo duże znaczenie dla naszego organizmu, jak bowiem wiadomo, wszelkie procesy metaboliczne zachodzą właśnie w środowisku wodnym. Krew, limfa, płyn międzykomórkowy i płyn wewnątrzkomórkowy, ślina, pot, sok żołądkowy, żółć, mocz - to wszystko woda z rozpuszczonymi w niej solami mineralnymi. Stały poziom płynów oraz stałe stężenie elektrolitów w ich składzie, podtrzymuje równowagę wodno- elektrolitową w środowisku wewnętrznym organizmu, zapewnia transport substancji odżywczych do wszystkich komórek, zwiększa rezerwy energetyczne, przyczynia się do szybkiego usuwania produktów ubocznych, przyspiesza powrót do zdrowia.

Napoić każdą komórkę organizmu i ustabilizować funkcjonowanie wszystkich procesów fizjologicznych może tylko woda, która jest bliska pod względem struktury do struktury wewnątrzkomórkowej. Woda, którą pijemy na co dzień, ma obcą strukturę dla organizmu. Spożywane na co dzień w dużych ilościach napoje gazowane bądź alkoholowe, kawa, herbata, soki z kartonów zawierają aromatyzatory, barwniki, różnorodne dodatki do żywności i przyczyniają się do utraty wody zamiast  jej przyswojenia, w wyniku czego doprowadzają do naruszenia równowagi wodno-elektrolitowej. Pierwsze oznaki odwodnienia to stałe uczucie pragnienia, zmęczenie, przyspieszony puls, podwyższona temperatura ciała, zaburzenia rytmu serca, bóle mięśni i stawów, suchość skóry, zniszczone włosy i paznokcie. 

Właśnie dlatego spożywanie odpowiedniej ilości wody wysokiej jakości stanowi jeden z najważniejszych warunków normalnego funkcjonowania organizmu, co jest równoznaczne z zachowaniem i utrzymywaniem zdrowia W radzeniu sobie z takim wyzwaniem mogą nas wspomóc produkty «Coral-Mine», «HydraCel», które sprzyjają poprawie właściwości fizycznych i chemicznych wody, wzbogacają ją kompleksem soli mineralnych i witamin, niezbędnych do funkcjonowania wielu życiowo ważnych narządów i układów w organizmie, sprzyjają utrzymaniu równowagi kwasowo-zasadowej i wykazują pozytywny wpływ na organizm.

Krok II: Oczyszczanie organizmu

Pasożyty, toksyny, produkty uboczne przemiany materii (zło­gi) - to wszystko stanowi znaczący i poważny, choć zbytnio lekceważony problem! jeśli jeszcze uważamy, że to zagad­nienie nas nie dotyczy - powinniśmy zapoznać się ze zna­nymi faktami: według danych WHO (Światowa Organizacja Zdrowia), pasożytami zainfekowane jest prawie 75% popu­lacji ziemskiej, niezależnie od stopy życiowej! Ta statystyka jest jednakowa zarówno dla rozwijających się, jak i wysoko­rozwiniętych krajów.

Idąc za tym samym źródłem: praktycznie 80% wszystkich występujących zachorowań może być spowodowanych nie tylko pasożytami, ale stanowi następstwo zatrucia naszego organizmu produktami ubocznymi przemiany materii w wyniku spożycia niejakościowej żywności, chlo­rowanej wody kranowej, zatruć spowodowanych spalina­mi czy też następstwo hipokinezji. Powyższe czynniki są powodem tego, że w organizmie gromadzi się duża ilość obciążających i toksycznych substancji, które zaczynają wykazywać negatywny wpływ na nasze zdrowie. Stwier­dzono, że jelita dorosłego człowieka mogą zawierać do 20 kg złogów, dziecka - do 10 kg.

Produkty uboczne przemiany materii i toksyny wywołują poważne zaburzenia procesów metabolicznych, hamują wytwarzanie energii niezbędnej do wydajnej pracy fizycznej i umysłowej, stwarzają korzystne warunki do szybkiego namnażania bakterii chorobotwórczych, powo­dują pogorszenie funkcjonowania układu nerwowego, do­krewnego i immunologicznego, przyswajania witamin oraz pierwiastków śladowych, co stanowi dogodny punkt wyj­ścia dla rozwoju poważnych chorób. 

Dlatego też, nawet bez wyraźnych objawów choroby, organizm działa z przerwami i nie w pełni sił, a w trakcie rozwoju choroby nie jest w stanie poradzić sobie z nią samodzielnie. A wtedy trzeba uciekać się do leków, które niewątpliwie pomagają, ale przy nieracjonalnym korzystaniu mogą powodować efekty uboczne.

Biorąc pod uwagę przytoczone fakty, dla przywrócenia lepszego stanu zdrowia warto jest dwa razy do roku przeprowadzić odrobaczenie i oczyszczenie organizmu. Najlepiej zrobić to za pomocą naturalnych środków - produktów firmy Coral Club.

Krok III: Nakarmienie organizmu

Prawidłowe i jakościowe odżywianie niewątpliwie jest niezbędne do utrzymania zdrowia w odpowiednim stanie. Stwarza to warunki do optymalnego rozwoju fizycznego i psychicznego, zapewnia wysoką wydolność, stanowi ważny czynnik odporności na niekorzystne czynniki.

Niestety, szybkie tempo współczesnego życia i postęp naukowo-techniczny, zasadniczo zmieniły i sam sposób odży­wiania, i jakość naszego pożywienia. Jemy dużo, sądząc, że w ten sposób możemy zapewnić naszym komórkom pełne odżywienie. Specjaliści przekonują, że dziś wiele produktów żywnościowych zawiera tzw. «puste» kalorie. Chcemy, aby nasz organizm pracował intensywniej, lepiej, dłużej... i to przy «pustych» kaloriach!

Obecny stan produktów żywnościowych przedstawia sobą obraz zagrożenia. Produkty, które spożywamy, są uprawiane na wyjałowionych glebach, obrabianych chemikaliami  i odznaczają się niską wartością odżywczą przy jednocześnie wysokiej kaloryczności. Zawartość kalorii (tłuszczów, soli i węglowodanów) jest w nich bardzo wysoka: frytki, chipsy, hamburgery - do 570 kcal w jednej porcji (30 g tłuszczów trans), różnego rodzaju słodycze - ponad 150 kcal, a ponadto, zawartość dodatków i sztucznych barwników.  Wynikiem spożywania takiego «martwego» pożywienia są: otyłość, rozwój miażdżycy tętnic i chorób serca, duszność, zmniejszenie odporności na infekcje, osłabienie, niska witalność.

Krok IV: Ochrona organizmu

Styl życia, jakiemu hołduje współczesny świat, dyktuje swoje prawa: rzadko korzystamy z produktów czystych ekologicz­nie, pijemy wodę złej jakości, oddychamy zanieczyszczonym powietrzem, korzystamy z syntetycznych leków, jesteśmy narażeni na działanie promieniowania elektromagnetycz­nego, a wszystko to w warunkach ciągłego stresu. 

Razem z żywnością do naszego organizmu przedostają się anty­biotyki, hormony, stymulatory, które są wykorzystywane do stymulacji wzrostu i wagi zwierząt. W powietrzu gromadzi się ponad 40 000 różnych substancji chemicznych. Wysoka zawartość w wodzie pitnej z kranu chloru - jednego z naj­bardziej aktywnych pierwiastków rakotwórczych - podwaja ryzyko zapadalności na miażdżycę naczyń krwionośnych, choroby serca i wątroby oraz przyczynia się do rozwoju przewlekłych chorób oraz przedwczesnej śmierci.

Badania WHO w zakresie środowiska naturalnego wykazały, że ponad 65% wszystkich problemów zdrowotnych współ­czesnego człowieka związanych jest ze środowiskiem zewnętrznym. Czynniki środowiskowe, nawet przy niskim poziomie oddziaływania, mogą doprowadzić do poważnych zakłóceń stanu zdrowia, szczególnie wśród takich mało od­pornych grup jak dzieci, osoby starsze, osoby cierpiące na schorzenia przewlekłe, kobiety w ciąży. Na dodatek dzieci mieszczą się w grupie podwyższonego ryzyka. W ostatnim czasie, wśród małych dzieci wzrosły wskaźniki zachorowal­ności: każde dziecko choruje nie mniej niż trzy razy w pierwszym roku żyda.

Wysoki stopień zachorowalności obserwowalny jest także wśród młodzieży od 14. roku życia i starszej. Coraz częściej lekarze obserwują u młodych ludzi niski wzrost, słaby szkielet, niedorozwój mięśni, wychudzone ciało, niedobór hormonów w podlegającym wzrostowi or­ganizmie, opóźnione dojrzewanie płciowe. Jest to sytuacja alarmowa, ponieważ dzieci to przecież przyszłe pokolenia dorosłych, od których zależeć będzie zdrowie ich własnych dzieci. W jaki sposób zatem chronić siebie i swoich bliskich w warunkach niekorzystnej sytuacji ekologicznej?

Obecnie istnieje wiele naturalnych i przy tym bezpiecznych środków profilaktycznych, które pomagają organizmowi przeciwstawiać się destrukcyjnemu działaniu czynników zewnętrznych i wewnętrznych, jak również chronić ważne narządy organizmu.

Coral Club International proponuje właśnie takie produkty. Korzystanie z nich w życiu codziennym pozwoli podnieść energetykę, wzmocnić odporność, ochraniać organizm przed różnorodnymi infekcjami oraz zapewnić szybki po­wrót do zdrowia po przebytych chorobach, podnieść wy­trzymałość i wydolność.

Oczyszczanie organizmu z pasożytów, grzybów,  bakterii, wirusów, metali ciężkich- schemat kuracji

 

1. Dieta zasadowa lub/i przeciwgrzybicza oraz  NAWADNIANIE ORGANIZMU wodą z proszkiem Coral mine. 
  

2. Dieta zasadowa, nawadnianie organizmu wodą z proszkiem Coral mine oraz  ODROBACZANIE.


3. Dieta zasadowa, Nawadnianie organizmu oraz COLO VADA(program gruntownego oczyszczania). 


4. Dieta zasadowa, nawadnianie organizmu, PROGRAM PRZECIWGRZYBICZY. 
      
 

5. Dieta zasadowa,nawadnianie organizmu, DOŻYWIANIE KOMÓRKOWE. 

Kąpiele ziołowe

– oczyszczanie ciała z włosogłówek (pasożytów żyjących m.in. w naszej skórze)

Efekty oczyszczania są zdumiewające. Moi pacjenci, znajomi, którzy przeprowadzili takie kuracje swoim dzieciom, mają wiele do powiedzenia...

 

 

 

Przepis na kąpiele ziołowe:

KĄPIEL OCZYSZCZAJĄCA

Czyli

„Jak pozbyć się lokatorów, którzy zaleźli ci za skórę”

Tylko dla osób o mocnych nerwach…

Wstęp

Codziennie każdy z nas boryka się z większymi lub mniejszymi problemami zdrowotnymi. Jedną z przyczyn tych problemów są żyjące w nas pasożyty.

Nasza rodzina również doświadczyła wielu nieprzyjemności spowodowanych przez takich lokatorów.

Na pewno wielu z was, tak jak i my na początku, nie chce lub nie potrafi uwierzyć w ich istnienie. Dlatego postanowiliśmy podzielić się z wami swoimi doświadczeniami i pokazać, jak w prosty sposób dostrzec i pozbyć się intruza.

Kąpiel oczyszczająca, poza aspektem zdrowotnym, pozwala zobrazować skalę problemu, a także pobudza wyobraźnię i zmienia poglądy „Niedowiarków”.

Zakażenie włosogłówką, bo o niej będzie tu mowa, dotyczy 9 na 10 osób. Różnego rodzaju źródła podają, że miejscem jej bytowania jest głównie jelito grube, jednak to niezupełnie prawda. Już nasze babcie wiedziały, że jedna z odmian tego nicienia szczególnie upodobała sobie układ limfatyczny.

Żeby się jej stamtąd pozbyć, niestety nie wystarczy wykonanie typowego programu oczyszczającego. Działania takie są bardzo dobrym i pożądanym wsparciem dla kąpieli, lecz same mogą nie poradzić sobie z intruzem bytującym pod skórą.

Wszystkich zainteresowanych problemem pasożytów oraz ciekawskich niedowiarków, zachęcamy do sprawdzenia tego na własnej skórze ;)

Opis kąpieli

Zabawę rozpoczynamy od przygotowania wywaru.

Możemy skorzystać z gotowych mieszanek oferowanych na przykład w sklepach zielarskich lub (co wychodzi znacznie taniej) zdobyć „bal” słomy owsianej i kąpać się do woli... Nie jest istotne co wybierzemy, efekt będzie taki sam.

Jeżeli chodzi o gotowe mieszanki, to sposób parzenia znajduje się na opakowaniu.

W przypadku słomy owsianej zasada jest podobna. Wkładamy sporą garść słomy do garnka (jeśli nie chce się zmieścić, możemy ją pociąć na mniejsze kawałki), zalewamy 3-4 litrami zimnej wody i doprowadzamy do wrzenia.

Po około 10 minutach wyłączamy i pozwalamy się im parzyć pod przykryciem jakieś 0,5 godziny. W tym czasie możemy przygotować „coś słodkiego dla naszych lokatorów”.

Do tego celu będziemy potrzebować dwóch niewielkich miseczek. Do jednej z nich wsypujemy mąkę pszenną (u nas najlepiej sprawdzają się te z indeksem od 450 do 650), natomiast do drugiej wlewamy sztuczny miód.

Kolejnym etapem będzie zachęcenie domowników do skorzystania z łazienki, ponieważ nie zobaczą jej przez najbliższe 2 godziny ;)

Łazienka już wolna? Więc możemy przystąpić do kąpieli. Nalewamy ciepłej wody do wanny oraz wcześniej przygotowany (przecedzony) wywar. Wody nie musi być dużo. Wystarczy tyle, żebyśmy mogli się swobodnie polewać. Później i tak będziemy ją po trochę uzupełniać.

Ważne jest, aby woda była cały czas ciepła, ponieważ wtedy otwierają się pory w skórze, co znacznie ułatwi nam zadanie.

Kąpiel rozpoczynamy od polewania „pacjenta” naszą wodą z wywarem. Polewamy zwłaszcza to miejsce, które w danej chwili planujemy smarować. Następnie nabieramy trochę mąki na jedną rękę i miodu na drugą.

Pocieramy dłońmi, robiąc papkę, którą porządnie wcieramy we wcześniej polane miejsce. Konsystencję papki trzeba ustalić samemu, ponieważ zależy ona od miodu, jakiego używamy. Najlepiej sprawdzić to na własnej skórze :).

Na początek spróbujcie wcierać ją na niewielkim obszarze, na przykład na karku, żeby zorientować się, z jaką ilością pasożyta mamy do czynienia. Obsmarowanie od razu całych pleców, mogłoby spowodować trudności z usunięciem takiej ilości intruza. Następnie sukcesywnie smarujemy kolejne części ciała partiami.

Często już po pierwszym porządnym wcieraniu pojawiają się „wyczekiwani goście”, jeśli to nie nastąpi, ponownie płuczemy miejsce ziołami z wanny i znów wcieramy naszą papkę. Gdyby po kilku płukankach nic się nie pojawiło, należy zmienić miejsce i nadal próbować.

Najczęstsze miejsca gromadzenia się nicienia to: okolice węzłów chłonnych, kark, górna część pleców, a nawet nerki i brzuch. Zdarzają się również na udach, a u małych dzieci także pupie, stopach i dłoniach. Podczas wcierania należy omijać krtań oraz okolice serca.

Następny etap kąpieli to „zbiory”, czyli usuwanie tego, co wyhodowaliśmy!

W internecie można odnaleźć na to wiele sposobów, ale uwierzcie nam, że niewiele z nich sprawdza się w praktyce. Próbowaliśmy już tych osławionych na forach nożyków z ząbkami oraz szybkich w użyciu maszynek do golenia.

Przekonaliśmy się na własnej skórze, jak bardzo bolesne i czasochłonne jest używanie tych pierwszych. Przed maszynkami natomiast musimy was ostrzec, gdyż pomimo, że jest to w miarę szybki i łatwy sposób na jednorazowe usunięcie dużej ilości pasożyta - nie jest on wcale dobry.

Po takim zabiegu włosogłówka więcej się nie pojawi w ogolonym miejscu. Być może dlatego, że zostaje uszkodzony naskórek co uniemożliwia pasożytom wydostanie się na zewnątrz. Tego nie wiemy, natomiast to czego jesteśmy pewni, to fakt, że po ogoleniu potrzeba tygodni zanim znów zacznie pojawiać się w tych miejscach.

Osoby praktykujące tę metodę, cieszyły się z wygranej wojny już po pierwszej kąpieli, a tak naprawdę uniemożliwiły tylko wydostanie się wroga na zewnątrz.

Co do metody, to już wiemy, że każdy powinien znaleźć swoją. U nas najlepiej sprawdzają się paznokcie oraz lekkie namydlenie drapanego miejsca. Odkryliśmy, że to znacznie ułatwia sprawę.

Jeśli ktoś nie ma paznokci, może użyć plastikowego druciaka do naczyń. Może nie jest to zbyt szybki sposób, ale na pewno miej bolesny niż ząbkowany nożyk!

W przypadku naszej 3- letniej córki, która nie może usiedzieć zbyt długo w wannie i wszystko ją drapie, całkiem nieźle sprawdziła się namydlona pielucha tetrowa. Musimy tu podkreślić, że działa ona tylko w przypadku mniejszych osobników.

Nie należy obawiać się usuniętej włosogłówki - ginie ona od razu po oderwaniu od skóry. Nie ma więc zagrożenia ponowną infekcją.

Kąpiele powinniśmy powtarzać raz w tygodniu, aż do momentu, kiedy pasożyty przestaną wychodzić. Dlaczego raz w tygodniu, a nie częściej? A no dlatego, że organizm musi mieć czas na regenerację.

Wykonanie 2 kąpieli w odstępie miesiąca, podczas których nie pojawią się włosogłówki oznacza koniec problemu. Później dobrze jest dwa razy do roku zrobić sobie kąpiel sprawdzającą, żeby nie dopuścić ponownie do ewentualnego namnażania się pasożyta.

Po przeczytaniu tego opisu może wam się wydawać, że wykonywanie kąpieli jest trudne i skomplikowane (też tak myśleliśmy), ale to nieprawda. W rzeczywistości to łatwizna, niestety wymaga poświęcenia jednego wieczoru w tygodniu.

Czy warto? Sami oceńcie!

Dziękujemy za uwagę i życzymy owocnych… kąpieli ;)

Najczęściej zadawane pytania

- Ile przeciętnie trwa kąpielowa kuracja?

Zazwyczaj jest to od kilku do kilkunastu tygodni (pod warunkiem, że kąpiele wykonywane są systematycznie). Wszystko jest uzależnione od stopnia zarobaczenia i długości kąpieli.

- Czy można stosować do kąpieli miód naturalny?

Oczywiście. Również bardzo dobrze się sprawdza. Niektóre osoby twierdzą nawet, że osiągają na nim lepsze rezultaty. Sugerujemy jednak stosowanie miodu sztucznego ze względu na cenę, a miód naturalny jako zamiennik (co jakiś czas), ponieważ nie wiadomo, w czym zasmakują akurat nasi „lokatorzy”.

- Jak można wspomagać kąpiele, aby uzyskać lepsze efekty?

Pomocne przy kąpielach oczyszczających jest stosowanie diety przeciwpasożytniczej i przeciwgrzybicznej oraz program na oczyszczanie (odrobaczanie) jelit. Po kilku kąpielach warto także pobudzić do pracy limfę, korzystając z zabiegów refleksologii lub wykonując odpowiednie ćwiczenia.

- Czy „robaki”, które pojawiają się na skórze, to nie jest przypadkiem „skluszczona” mąka?

Często u bardziej owłosionych osób dochodzi do tworzenia się „klusek” na włosach. Nie należy jednak mylić ich z pasożytami. Przyglądając się uważniej, można je łatwo odróżnić.