twojeemaus.pl

Woda jest symbolem życia i odrodzenia, swego rodzaju porządku. Stanowi element niezbędny do życia, konieczny warunek przetrwania i wszelkiej egzystencji.

                           Człowiek może przeżyć bez pożywienia ok. 40 dni (ale nie testujcie tego),                                                           natomiast bez wody zaledwie kilka dni (również nie sprawdzajcie).


Warto posłuchać opinii lekarzy nutricjologów na temat roli wody w organizmie:


Część pierwsza:

Część druga:

Część trzecia:Im młodszy organizm,  tym jest on bogatszy w wodę. Miesięczny embrion człowieka w 97% składa się z wody, noworodek w 80%. U ludzie starszych spada on do 57% a nawet mniej, bo starość i starzenie się to proces utraty wody z organizmu i wysuszania go.

Woda jest podstawowym elementem biosfery, bez której nie ma możliwości istnieć organiczna przyroda.  Ani jedna komórka naszego organizmu nie może się obyć bez wody. Woda jest niezbędna zarówno jako rozpuszczalnik dla odżywczych składników w organizmie jak i dla procesu syntezy i przemiany materii. Oprócz tego, woda, parując przez skórę i organy oddechowe,  uczestniczy w termoregulacji naszego organizmu. I w końcu jest ona niezbędna dla usunięcia z organizmu wszelkich toksycznych odpadów, które powstają przy przemianie materii w naszych organizmach.

                             Zawartość procentowa wody w wybranych tkankach i organach ciała 

Utrata wody z organizmu człowieka na poziomie 10% jest niebezpieczna dla zdrowia, natomiast utrata 20% wody powoduje śmierć. 

Człowiek w sumie to takie naczynie z wodą. Tak jak w przyrodzie występuje zamknięty obieg wody,  tak i on występuje w każdym z nas. Woda w nas również się zanieczyszcza, oczyszcza i paruje. I dlatego,  by ten proces nie był jednostronnym, tzn. ukierunkowanym tylko na zanieczyszczenie, wodę trzeba cały czas wymieniać.


Jak to zrobić ?
Odpowiedź jest bardzo prosta –
dla podtrzymania dobrego samopoczucia i zdrowia  dorosłemu człowiekowi potrzeba wypić w ciągu doby  nie mniej niż 1,5 litra czystej  wody, a dokładniej 30ml na 1kg masy ciała.

 

Wymienione poniżej funkcje wody nie wyczerpują wszystkich jej zadań w naszym organizmie:

>    regulowanie temperatury ciała

>    dostarczanie pożywienia i tlenu do wszystkich komórek ciała

>    ochrona wszystkich ważnych organów ciała

>    pomoc przy przetworzeniu pożywienia w energię

>     usunięcie toksyn z organizmu itp.


Wydaje się,  że recepta na zdrowe życie jest bardzo prosta, ale czy tak postępuje większość z nas ?

Niestety, obecnie na świecie obecnie wytworzyła się tendencja ignorowania wody. Człowiek ma pragnienie i ... w większości przypadków pije wszystko tylko nie wodę – pije gazowane napoje, herbatę, kawę i inne napoje.

I w rezultacie człowiek nie tylko nie uzupełnia potrzebnej ilości wody w organizmie,  ale traci dodatkową energię na przemianę tego „pożywienia” w neutralną, przyswajalną wodę. A przecież nawet nam nie przychodzi do głowy,  by myć podłogę kompotem, podlewać kwiaty oranżadą, a do akwarium z rybkami wlewać coca-colę.

Japoński naukowiec Masaru Emoto przed kilku laty w wyniku swoich eksperymentów odkrył, że woda reaguje na nasze myśli i słowa oraz że potrafi je odzwierciedlić. Zależnie od tego, jakie wysyłano słowa w kierunku kropli wody, jej kryształki po zamrożeniu ukształtowały się w zupełnie różne formy krystaliczne.

Próbki wody poddane wcześniej pozytywnym słowom czy myślą krystalizują zdecydowanie inaczej (wykazują niezwykłe piękno form) od tych, które poddane zostały myśleniu negatywnemu (są po prostu brzydkie). Wodę pochodzącą z tego samego źródła poddawano oddziaływaniu różnych czynników, różnych rodzajów muzyki, naklejano na pojemniki napisy o różnym zabarwieniu emocjonalnym, ustawiano naczynia na różnych fotografiach i po jej zamrożeniu okazywało się, że obraz krystaliczny jest w każdym przypadku inny, co potwierdziło, że woda ma właściwość zapisywania w swojej strukturze dźwięków, obrazów, myśli i emocji. 

Kryształy wody poddane pozytywnym
lub negatywnym wibracjom (komunikatom)


Aby potwierdzić prawdziwość odkrycia E. Masaru proponuję przeprowadzenie łatwego doświadczenia, który udowodni nam, że nasze emocje są zapamiętywane i odtwarzane przez wodę. Należy gotowany ryż włożyć do dwóch słoików. Następnie każdego dnia do jednej próbki mówić dobre słowa np.: „Dziękuję”, „Jesteś piękny”, „Kocham Cię” itp, a do drugiej złe np.: „Ty głupku”, „Zabiję Cię” itp... Obserwacje prowadzimy przez miesiąc. O wynikach Państwo sami się przekonacie. Zapewniam, że są ekscytujące.!


Dla organizmu nie istnieje alternatywa czystej wody, bo tak naprawdę w większości przypadków najczęściej użytkujemy syntetyczne napoje, które nie tylko nie przynoszą korzyści,  ale wręcz szkodzą.