twojeemaus.pl

Stres twój wróg – nie musi tak być....

Stres. Jeśli jest go zbyt dużo, jest dla Twojego  zdrowia bardzo niebezpieczny. Nie pozwól mu siebie zabijać... Czasem niewielki krok, ale we właściwą stronę, sprawi, że odzyskasz kontrolę nad swoim życiem. 

Czym jest stres?  Istnieje wiele naukowych i obiegowych opinii. Przytoczę tu jedną,

niezbyt często przytaczaną (a szkoda!) definicję stresu:

Stres nie jest powodowany sytuacją życiową. Jest konsekwencją oporu wobec życia. Tracimy energię wskutek próby zmiany wydarzenia, osoby czy sytuacji za pomocą naszych myśli i uczuć (Bożena Żak- Cyran, „Energia życia, energia pożywienia”)

W tych prostych i mądrych słowach jest zawarty klucz do tego, by stres  pokonać...


Jeśli żyjesz w stresie, co powinieneś zrobić?

  1. Jeśli czujesz, że już nie dajesz rady sam, zgłoś się do terapeuty, który podpowie Ci, jakie są techniki radzenia sobie ze stresem. Zapraszam. Czekam na Ciebie z ciekawymi wskazówkami.

  2. Pomogę Ci  przede wszystkim tak spojrzeć na Twoje życie, byś rozpoczął poszukiwanie drogi wyjścia z sytuacji, która jest  źródłem tego stresu. Za wszelką cenę staraj się rozwiązać problem...

  3. Podpowiem, w jaki sposób Twoja dieta i  troska o właściwą biochemię naszego mózgu (suplementacja oparta na ziołach i minerałach ) wpłynie znacząco na poprawę funkcjonowania układu nerwowego. Pamiętaj, że my ludzie XXI w. coraz częściej  mający nadwagę żyjemy w epoce głodu... nie fizjologicznego, ale biologicznego. Marketowe jedzenie sprawia, że nasze komórki są skrajnie niedożywione. Dlatego chorujemy...

  4. Zawsze staraj się przede wszystkim rozwiązać problem, ale jeśli potrzebujesz dodatkowo doraźnie  wyciszyć układ nerwowy, możesz sięgnąć po skuteczne  i bezpieczne  naturalne substancje o działaniu nasennym, uspokajającym, przeciwdepresyjnym.  


Naukowcy podkreślają, jak ogromny jest wpływ substancji odżywczych (aminokwasów, minerałów, witamin, nienasyconych kwasów tłuszczowych) na funkcjonowanie naszego mózgu.  Dotyczy to tak dzieci jak i dorosłych.

Znawcy tematu dr Bodo Kuklinski, dr Anja Schemionek w książce o znamiennym tytule Medycyna mitochondrialna. Nowatorska metoda na pozornie nieuleczalne choroby podają, iż w  stanach wewnętrznego niepokoju, w stanach napięcia, także  przy wzmożonym napięciu mięśniowym godnym polecenia aminokwasem jest na przykład  glicyna. Podkreślają jej  działanie uspokajające i łagodzące stany lękowe. Dla licznych chorych , u których depresja lub inne schorzenia natury psychicznej rozwinęły się w ramach schorzeń wielonarządowych, może być ona bardzo pomocna. Podobnie dr Young podkreślał wielokrotnie, że jeżeli nasz organizm były wyposażony we wszystkie potrzebne mu substancje odżywcze, w zasadzie nie powinien chorować. Jest przecież swoistym laboratorium wytwarzającym przeciwciała w obronie przed najgorszymi nawet patogenami.
 

Moja walka z chorobą (toczniem) zdaje się to potwierdzać. Od kilku lat  naturalna terapia, którą stosuję, polega na równoważeniu procesu oczyszczania organizmu z dożywianiem komórkowym.  Dla mnie bardzo skuteczna okazuje się odpowiednia dawka metioniny, również jednego  z aminokwasów. Ostatecznie przynosi ona  wyciszenie stanu zapalnego w stawach i mięśniach, a jest przecież jak każdy aminokwas podstawowym materiałem budulcowym dla organizmu (nie zaś lekiem przeciwzapalnym czy  przeciwbólowym).

Osoby przeżywające stan wzmożonego napięcia psychicznego i mięśniowego w sytuacji kryzysu, w stanach depresyjno – nerwicowych mówią o znacznej poprawie samopoczucia po zastosowaniu odpowiedniej diety, nawodnieniu organizmu wodą o właściwych  parametrach (m.in. tzw. woda żywa, strukturalna, pH powyżej 7) oraz wzmocnieniu organizmu witaminami, minerałami i innymi substancjami odżywczymi.   

Substancje pozytywnie wpływające na nasz system nerwowy to:

Kwasy Omega 3 lub/i  kwasy  Omega/EPA, tryptofan, metionina, glicyna (nie wolno łączyć z lekami psychotropowymi), tauryna, griffonia, lecytyna, melisa, dziurawiec oraz wiele wiele innych.  

Lecytyna

Odtwarza i wykształca otoczkę mielinową komórek nerwowych. Wpływa na stymulację prawidłowego rozwoju mowy u dzieci, a osobom dorosłym po udarach niedokrwiennych i wylewach oraz w zespołach otępiennych pomaga w rekonwalescencji i spowalnia procesy degeneracyjne. Ponadto obniża poziom cholesterolu, wspomaga powstawanie erytrocytów i hemoglobiny(zapobiega anemii).

Microhydryna

Zalecana osobom z syndromem chronicznego zmęczenia.
To jeden z najaktywniejszych antyutleniaczy ostatniej generacji stworzony z zastosowaniem najnowszych technologii w dziedzinie biochemii. Dostarcza ogromną ilość energii, która  może być skierowana na regenerację uszkodzonych i syntezę nowych komórek, znormalizowanie procesów przemiany materii, walkę z chorobotwórczymi mikroorganizmami i schorzeniami przewlekłymi. 

Złoto koloidalne

Chryzoterapia to znana od tysięcy lat metoda leczenia złotem. Okazało się, że złoto jest dobrym środkiem tonizującym pracę układu nerwowego. Przynosi ulgę w stresie, łagodzi lęki i depresję, pomaga wygrać walkę z uzależnieniem od alkoholu. Polecany dzieciom i dorosłym w problemach z koncentracją, pamięcią i nauką. Wyraźnie poprawia nastrój, podnosi wiarę we własne siły i budzi chęć do życia. Inne informacje dotyczą możliwości zastosowania złota jako suplementu diety w schorzeniach układu krążenia i reumatoidalnym zapaleniu stawów (RZS). Zewnętrznie złoto koloidalne można stosować jako biokosmetyk, nakładając bezpośrednio na chorą skórę, w zranieniach,  oparzeniach i źle gojących się ranach.

 Pamiętaj jednak, że nie każdy suplement jest taki sam. Jakość dostępnych na rynku suplementów znacznie od siebie się różni. Ważne są  także okoliczności stosowania preparatu (czas, dawkowanie). Pamiętaj, że organizm nieoczyszczony z toksyn, pasożytów i kamieni kałowych,  z zaburzoną florą bakteryjną nie będzie w stanie  w pełni spożytkować zawartych w suplemencie substancji odżywczych. Niektórych (nawet bardzo zdrowych samych w sobie) naturalnych  substancji nie powinno się ze sobą łączyć. Nie sięgaj po naturalne substancje przypadkowo. Zapytaj lekarza lub terapeutę o poradę.